Testy na ojcostwo – zalety badań DNA
Nowoczesne testy na ojcostwo to badania oferujące możliwość potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa. Każdemu może przydarzyć się sytuacja, w której pojawią się wątpliwości odnośnie tego, czy wychowywane dziecko faktycznie jest biologicznym potomkiem. Co ważne, testy DNA są oferowane nie tylko dla mężczyzn – macierzyństwo mogą sprawdzać również matki, np. przed laty rozdzielone z dzieckiem.
Testy na ojcostwo – precyzyjnie
Testy na ojcostwo – dyskretnie
Testy na ojcostwo – wiarygodnie
Testy na ojcostwo – prywatnie
Testy na ojcostwo – precyzyjnie
Testy DNA na ojcostwo są wykonywane precyzyjne, a skala błędu jest minimalna. Wynika to z nowoczesnej technologii wykonywania badań – są do niej angażowane specjalistyczne aparatury, a nie ludzie. Jeśli próbka jest pobrana w sposób prawidłowy, trafia ona do analizy – aparatura dba o to, by uzyskać prawidłowy wynik o wysokiej wiarygodności.
Testy na ojcostwo – dyskretnie
Wszystkie oferowane przez laboratoria testy genetyczne na ojcostwo są precyzyjne – jeśli osoba zlecająca badanie nie poinformuje o tym innych osób to z pewnością nikt nie dowie się o analizie. Próbki można przesłać za pośrednictwem kuriera – nie ma konieczności bezpośredniego zgłaszania się do laboratorium. Wyniki testów na ojcostwo mogą zostać udostępnione drogą online lub są wysyłane do osoby zamawiającej dyskretną przesyłką, na podstawie której nie można mieć podejrzeń, co do zawartości.
Testy na ojcostwo – wiarygodnie
Można mieć pewność, że wykonanie badań DNA na ojcostwo da jednoznaczny wynik. Ich wiarygodność dla potwierdzenia ojcostwa wynosi 99%, natomiast dla wykluczenia ojcostwa – 100%. Warto wybierać testy wykonywane w sprawdzonych laboratoriach, które zapewniają wysoką jakość analizy i jednocześnie gwarantują wiarygodny wynik badania DNA.
Testy na ojcostwo – prywatnie
Badania na ojcostwo są głównie oferowane do celów prywatnych – może wykonać je każda zainteresowana osoba. Laboratorium nie ingeruje w to, kto jest osobą zlecającą badanie. Wyjątek stanowią testy wykonywane do celów sądowych – wówczas konieczne jest zachowanie określonej procedury, a wynik badania jest przekazywany do sądu i stanowi dowód w prowadzonym postępowaniu.
Data publikacji: , Aktualizacja: